Egyebek mellett a magas üzemanyagárakat nem hajlandók tovább tűrni, emiatt kezdtek bele a határozatlan időre meghirdetett sztrájkba, mely súlyos hatással van az élelmiszer-ellátási láncra.
Múlt héten a tej- és halászati ágazat, valamint a zöldség-gyümölcs ipar képviselői is bejelentették, hogy a megmozdulás miatt le kell állniuk, ugyanis nem tudják útnak indítani termékeiket, a gyárak pedig nem kapják meg az előállításhoz szükséges alapanyagokat.
Emiatt Ceutában, Andalúziában és Spanyolország északi részén is súlyos termékhiány alakult ki az üzletekben.
Hétvégén az autóipar is problémákat jelzett:
leállítják a termelést a Volkswagen navarrai gyárában, mert hiányoznak az alkatrészek.
Múlt héten még tudtak dolgozni, de mostanra kifogytak a gyári készletből, ezért amíg a sztrájk tart, szüneteltetik a munkát. A készlethiány sújtja az építőipart is.
Cádizban és Sevillában le kellett állítani a lakásépítési munkálatokat, mert nincs alapanyag.
Nyersanyaghiány sújtja az egyik legnagyobb baszkföldi papírgyárat is, mely szintén leállította a gyártósorokat csakúgy, mint a legnagyobb konzervipari vállalat, a Calvo.
A kormány hétfőn találkozik a Nemzeti Közúti Közlekedési Bizottság képviselőivel, amely nem támogatja az egy hete tartó sztrájkot. Arról egyeztetnek, hogyan biztosítsák a szabad mozgást a dolgozni akaró fuvarozóknak, akiket a sztrájkoló sofőrök erőszakkal és megfélemlítéssel valamint blokádokkal tartanak vissza.
A rendőrség és a csendőrség az elmúlt egy hétben 44 sztrájkolót tartóztatott le és további 377 ember ellen indított eljárást.
Mindannyian erőszakkal igyekeztek feltartóztatni az alapvető élelmiszereket szállító nagyobb cégek kamionjait, hogy azok ne juttathassák célba az árut.A sztrájk egyre több régióban okoz problémát az élelmiszer-ellátásban.
Forrás:
rtve.es
Borítókép:
RTVE | EFE